Одна з найчастіших поломок друкувального пристрою - коли принтер не бачить або не може захопити папір з лотку. Причина несправності може ховатися як в неправильно підібраному папері, так і в технічному збої. Нижче зібрані можливі випадки, при яких принтер не захоплює папір, і рекомендації про те, що робити в кожній ситуації.
Найбільш поширена причина проблем з подачею - невідповідний папір. Більшість сучасних друкуючих пристроїв, як правило, оптимізовані для використання офісного паперу щільністю 80-90 г/м². Перед використання паперу більшої чи меншої щільності необхідно попередньо ознайомитися з характеристиками пристрою, і переконатися, що він підтримує такий папір.
Щоб перевірити, чи бере принтер листи після зміни паперу, потрібно покласти в лоток 10-20 сторінок і запустити тестовий друк. Попередньо не забувайте перевірити і змінити відповідні налаштування апарату або драйвера друку. Робити це бажано після перевірки кожної причини, через яку принтер не захоплює папір.
Часом в лоток подачі потрапляють м'яті або порвані аркуші. У таких випадках в принтері теж можуть виникнути проблеми з подачею. Тому перед розміщенням паперу в лоток, пачку необхідно перевірити на дефекти і вирівняти.
Іноді принтер погано захоплює папір через неправильне розташування листів. Такий тип помилки виникає з двох причин:
Якщо з листами все в порядку, а лоток принтера як і раніше не захоплює папір, проблема може критися в неправильних налаштуваннях. Знайти їх можна в налаштуваннях комп'ютера:
Якщо в драйвері принтера всі налаштування обрані правильно, перевірте налаштування лотків безпосередньо на самому апараті. Більшість виробників докладно описують цей процес в керівництві користувача. Іноді програмні помилки такого роду зустрічаються у принтерів, де встановлені кілька лотків. У більшості випадків виправити це можна лише перевстановленням або оновленням драйверів.
Проблема, через яку принтер не забирає папір, може критися в драйверах. Для вирішення проблеми достатньо встановити програмне забезпечення заново. Якщо клікнути на іконку принтера в підрозділі «Принтери і факси» правою кнопкою миші, може з'явитися пункт меню «Оновити драйвер». При виборі пункту «Автоматично» почнеться пошук та встановлення оновлення. Після цього необхідно перезавантажити комп'ютер.
Ручна подача паперу може допомогти виявити проблему з роликами подачі основного лотка. Активувати режим ручної подачі можна або в налаштуваннях принтера в меню «Джерело». Або безпосередньо на самому апараті, завантаживши один лист в лоток ручної подачі. Часто він має більш високий пріоритет, ніж основний лоток, і апарат спочатку спробує забрати лист саме з цього лотка.
Іноді буває і зворотна ситуація, коли апарат вимагає завантажити папір в обхідний лоток, замість того, щоб брати його з основного лотка. Щоб виключити помилку, коли ролик принтера захоплює папір, необхідно в драйвері принтера вибирати потрібний лоток.
Відповідь на питання, чому принтер не захоплює папір, може переховуватися в звичайній пилу. За час експлуатації на ролику накопичується бруд, що погано впливає на роботу пристрою. Як правило, ролик знаходиться в доступному місці, і очистити обладнання можна ганчіркою без ворсу. Заборонено використовувати спирт і миючі засоби, тому що вони можуть пошкодити обладнання.
Послідовність дій при очищенні принтера від пилу:
Часом принтер не бачить папір через поломки ролика. Перед початком очищення його потрібно перевірити: злегка натисніть пальцем на ролик. У справному стані він повинен рухатися.
У принтерах з дуплексом - пристроєм для автоматичного перевороту паперу для двостороннього друку - жорсткі пластикові ролики повинні легко крутитися і не повинні прогинатися при натисканні. Якщо це відбувається, значить, механізм зламаний.
Займатися самостійним ремонтом не варто, щоб не вивести з ладу весь пристрій. Краще знайти спеціалізований і бажано сертифікований сервісний центр.
Якщо принтер не захоплює папір, як і раніше, то в нього міг випадково потрапити відносно велике сміття. Спершу необхідно перевірити дно і боки лотка. Потім дістати картридж так само, як в розділі «Скупчення пилу на ролику», і оглянути простір під роликом захвату і в вузлі подачі паперу.
Вилучення сторонніх предметів з корпусу принтера краще проводити пінцетом. Потрібно перевірити і картридж - можливо, сміття скупчилося там. Якщо своїми силами дістатися до предмету, що заважає друку не вдається, пристрій краще віддати в сервісний центр.
Зламаний вузол подачі паперу - це найбільш серйозна з усіх поширених проблем принтера. Якщо пристрій регулярно захоплює два і більше аркушів паперу, а інші способи рішення не допомогли, значить, дефект криється саме тут.
Не варто самостійно розбирати вузол подачі паперу, оскільки свої нюанси існують в кожній моделі принтера. Краще віднести пристрій на ремонт в технічний центр.
Описані проблеми можуть виникнути на будь-якому пристрої. З більшістю з них можна впоратися самостійно. Але якщо принтер не забирає папір з лотка і перестав працювати, а причина складніша за перераховані, довірте ремонт фахівцям.